
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 650 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.65 mm |
Stock: 124484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.04129 | $0.41290 |
| 50 | $0.03874 | $1.93700 |
| 100 | $0.03634 | $3.63400 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02239 | $67.17000 |
| 5000 | $0.02001 | $100.05000 |
| 10000 | $0.01564 | $156.40000 |
